wspinaczka-dla-grup

Wspinaczka dla dzieci

Wspinaczka dla dzieci

Najlepsza forma spędzania czasu

Z pewnością dla dzieci wspinanie to naturalna forma ruchu – któż z nas jako młoda osoba nie wspinał się po drzewach czy bramach? Nie da się ukryć, że jest to idealny sport dla wszystkich, tych małych i dużych. Dlaczego?

Po pierwsze podczas wspinania pracuje całe ciałe, to jest wiele mięśni, nietylko rąk i nóg, ale też plecy i brzuch. Po drugie rozwija wiele cech fizycznych, na przykład siłę czy wytrzymałość. Po trzecie pozytywnie wpływa na charakter – młode osoby uczą się radzić sobie ze stresem, podejmować decyzje, a także przezwyciężają strach. Dodatkowo nawiązują nowe relacje z innymi dziećmi. Poza tym uczą się zasad fair play. Do tego wszystkiego należy dodać kontakt z przyrodą oraz to, że jest to aktywność na świeżym powietrzu.

Podczas gdy Twoje dziecko świetnie się bawi, wspinaczka ma pozytywny wpływ na kręgosłup, innymi słowy działa jak ciekawa rehabilitacja.

Od jakiego wieku można się wspinać?

Niewątpliwie zależy to od możliwości dziecka, głównie fizycznych, ale także czy samo wykazuje zainteresowanie. Często dzieci same wybierają zabawę na placu – niektóre piaskownice, zaś inne ściankę wspinaczkową. To sygnał, że być może w przyszłości rozwinie się to zainteresowanie. Zdarzają się dzieciaki, które mają 4 lata i chętnie wskakują na skałki. Jednak są też takie, które potrzebują na to więcej czasu. W końcu każdy z nas rozwija się w swoim własnym tempie.

Na pewno samodzielną decyzję podejmie już 8 latek, który stwierdzi, że chce spróbować wspiąć się w górę. Mają oni niesamowitą frajdę i na długo zapada im to w pamięci.

Czy wspinaczka jest bezpieczna dla dzieci?

Oczywiście, że tak. Najważniejsze to znalezienie odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która ma odpowiednie zaplecze w pracy z dziećmi. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowego instruktora lub trenera wspinaczki. Czyli dobrze trafiliście wchodząc na naszą stronę.

Jednym z argumentów, aby to udowodnić jest fakt, iż posiadamy niezbędną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Po drugie lubimy pracę z młodymi osobami oraz znamy jej specyfikę. Z uwagi na same pozytywne opinie możemy śmiało stwierdzić, że posiadamy odpowiednie podejście do dzieci.

Po trzecie używamy tylko atestowanego sprzętu, który wykorzystujemy podczas wspinaczki, czy to na sztucznej ściance wspinaczkowej, czy w skałach.

Tutaj znajdziecie kilka słów o nas i wspinaniu dla dzieci:

Oprócz tego Czego chcieć więcej? Masz pytania? Śmiało dzwoń…

Zapraszamy na zajęcia indywidualne oraz grupowe. Zrób prezent swojemu dziecku 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top