Warsztaty wspinaczkowe tylko dla kobiet. Zajęcia miały miejsce na skałach, na Stokówce pod Kielcami. Poprowadziła je nasza instruktorka Aneta wraz z pomocą naszej koleżanki Kingi  🙂
Frekwencja całkiem spora – było kilka wspinających się już dziewczyn oraz zaczynających swoją przygodę. Pogoda również dopisała, pomimo zapowiedzi synoptyków na opady deszczu.

Zaczęłyśmy działać popołudniu na ścianie połogiej na drodze Leśna rodzina i wycenie III+, gdzie kluczem jest dobra praca nóg. Dziewczyny poradziły sobie z tym bez problemu. Następna o nazwie Złośnica okazała się małym wyzwaniem, jednak i z tym dały radę. W międzyczasie kilka dziewczyn poprowadziło kilka trudniejszych dróg, m.in. Rzyg kamienia (co za nazwa) V czy Zacięcie Stokówki V+.

Później przeniosłyśmy się na ścianę Kalcytową, gdzie dziewczyny pokonały drogę o trudnościach IV-kowych. Na kolejne trudności już nie wystarczyło sił, jednak mamy nadzieję, że wspinanie na tyle im się spodobało, aby jeszcze spotkać się w skałkach.

 

Dziękujemy wszystkim wspinaczkom za udział w naszych warsztatach „Kobieta na ścianie”. Zachęcamy do przygody wspinaczkowej w kobiecym środowisku. Do zobaczenia wkrótce!!!

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp