Młodsza siostra Bovedonu, mniejsza, ale ładniejsza. Sporo w niej nacieków i ładnych kolorów pomarańczowo – niebieskich.

Dojazd / parking / dojście :

Parking ten sam jak w przypadku Bovedonu. Najpierw kawałek asfaltowej drogi, potem ewidentną ścieżką wśród krzaków rozmarynu 🙂 W pierwszej kolejności dotrzemy do Bovedonu, mijamy grotę z prawej strony, potem Bovedin i dalej mijamy kopczyki z kamieni, które wyznaczają nam prawidłową drogę do Bovedosu. Czas dojścia w skały to ok. 40 minut. Dość daleko, ale naprawdę warto.

Ilość dróg / zakres trudności :

Dróg jest około 30, do tego dochodzą różne warianty.Wspinanie tak naprawdę zaczyna się od 7a, jest tylko jedna 6b. Linie biegnące środkiem ściany, jedne z ładniejszych w sektorze to np. Bob natural mystic 7b, Las romperbragas 8a, Agujetas en las Tetas 7c+/8a, ciekawe jest kilku ruchowe 8a- Los Infiltrados

Charakter wspinania :

Wspinanie raczej ciągowe po klameczkach i naciekach. Drogi w grotce dość przewieszone, mają do 30 metrów. Znajdziemy też tu kilku wpinkowe buldery z liną. Skała z dobrym tarciem i pozytywnymi chwytami.

Wystawa ścian :

Wystawa wschodnia, najwięcej słońca jest z rana. Jednak przed południem wchodzi tu cień i można się wspinać do wieczora.

Praktyczne informacje :

Wspinanie możliwe cały rok, nawet latem, oczywiście najlepiej jakby wiała lekki wietrzyk. Natomiast po deszczach niestety trochę cieknie.

Ciekawostki :

Nie ma  tu dzikich tłumów, nawet w weekendy. Niedaleko od Bovedosu znajduje się okratowana jaskinia z ciekawymi naciekami w środku.
Topo rejonu nie jest jeszcze dostępne. W najbliższym czasie powinien ukazać się zaktualizowany przewodnik po okolicznych rejonów autorstwa lokalnych wspinaczy. Zachęcamy do zakupu ich skałoplanów ze względu na fakt, iż chłopaki wkładają mnóstwo pracy w obijanie rejonów za własne pieniądze. Tym sposobem możemy wspomóc ich, aby powstawało coraz więcej nowych rejonów, w których będziemy mogli się wspinać.

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp