W ostatnim czasie mieliśmy okazję powspinać się z grupą młodzieży z Bytomia .

W ciągu dwóch dni wspinaczkowych działaliśmy na Turni Motocyklistów nieopodal Biblioteki w Podlesicach oraz w Rzędkowicach.

Pierwszego dnia 17 osobowa grupa próbowała swych sił na drogach czwórkowo- piątkowych.

Turnia Motocyklistów mimo niezbyt dużej ilości dróg daje możliwość powspinania się w urozmaiconej rzeźbie. Są tu płyty, rysy, jurajskie brzuszki. Każdy znalazł swoją ulubioną formację.

Zajęcia skończyły się godzinę przed czasem, gdyż zaczęło padać.  Mimo tego, że wszyscy czuli się już zmęczeni, jednak wracali z uśmiechem na twarzy.

 

 

Drugiego dnia przenieśliśmy się do Rzędkowic. Początkowe słońce wygoniło nas na Leśną Turnię, gdzie działaliśmy na dwóch drogach czwórkowych. Młodzież była zachwycona urokami skały i pięknymi widokami, które otrzymali w nagrodę za wspięcie się na górę.

Później przenieśliśmy się na Turnię Kursantów, gdzie próbowali jeszcze jedną drogę czwórkową. Okazało się to dla niech łatwizną. Postanowiliśmy dać im nową próbę swoich sił.

Poprzednie drogi stanowiły dobry wstęp do prób na kominie Lechfora, cenionym na VI. Wygląda on niesamowicie z dołu, robi wrażenie również z góry.

Komin stanowił nie lada wyzwanie,  udało się go pokonać tylko 4 uczestnikom, z czego ostatnie przejście miało miejsce pod sam koniec dnia wspinaczkowego. Można powiedzieć że padł w ostatniej próbie dnia, graty za walkę!!!!

Dzięki za wspólny wspin i mamy nadzieje że zaraziliśmy Was pasją do wspinaczki. Mamy nadzieję, że będziemy widywać Was często w skałkach.

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp