Obóz wspinaczkowy Costa Blanca

HOLA!!!

Zapraszamy na obóz wspinaczkowy dla dorosłych w Hiszpanii!!

Działamy w centrum Costa Blanca, a dokładniej w miejscowości Rotova.

Dlaczego Rotova? – pomijając fakt, że pomarańcze leżą tu na ulicach, dobre winko kosztuje 2 euro, odpowiedź zawiera się w kilku frazach :

Po pierwsze klimat:

– słońce świeci tu 330 dni w roku, 

– średnia dobowa temperatura zimowych miesięcy waha się od 12 do 15 stopni,

–  nasłonecznienie zimą  wynosi 7h na dzień, 

– średnia opadów zimą to 3 dni w miesiącu,

– brak smogu.

Podsumowując – obóz wspinaczkowy do Hiszpanii zimą to gwarancja dobrej pogody.

Po drugie wspinanie:

– z okna naszego mieszkania możemy sprawdzić jaki jest warun w najbliższym sektorze 🙂 w El Bovedon, ale bez obaw jeśli nie lubisz dachów i przewieszeń możemy jechać do Bellus lub Montesy, czy po prostu przejść kawałek dalej do Bovedin.

– W promieniu 30 km zlokalizowana jest niezliczona ilość sektorów wspinaczkowych mniejszych i większych, dająca możliwość wspinu na poziomie od 3a do 9a. To na jakim Ty jesteś poziomie nie ma dla nas totalnie żadnego znaczenia 🙂 To obóz wspinaczkowy dla początkujących i średniozaawansowanych wspinaczy. 

– W zależności od pogody możemy działać  w cieniu i słońcu. Znamy też takie rejony, które dają możliwość wspinania w deszczu (obyśmy tej wiedzy nie musieli używać 🙂

Najpopularniejsze rejony wspinaczkowe to:

Gandia Marxuquera, dwie grotki: Bovedon i Bovedos lub Bovedin, trochę dalej mamy Bellus, Montesa, Vallada, Corbera , Peñon de Ifach i wiele innych.  Każdy z rejonów jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju, stanowią wizytówki wspinania na Costa Blanca.

I NAJWAŻNIEJSZE!!!

Jesteśmy cały czas do Twojej dyspozycji podczas wyjazdu wspinaczkowego na Costa Blanca – zaczynając od wybrania odpowiedniego dla Ciebie sektoru,  dopasowanie dróg wspinaczkowych do twojego stylu wspinania, skończywszy na patentach na przejście wymarzonej trudności 🙂

Po trzecie kultura:

Nie samym wspinaniem człowiek żyje – FIESTA !!!  Hiszpania to kraj, w którym każda nawet najmniejsza miejscowość posiada swoje lokalne imprezy. I Rotova nie jest wyjątkiem. Przyjeżdżając do nas możesz trafić na:

– Porrat de Sant Macia – Największa Fiesta Rotovy, zazwyczaj przypada na luty. Miejscowość zmienia się wtedy nie do poznania. Na ulicach można skosztować lokalnych specjałów – polecamy oliwki przyrządzone na kilkanaście sposobów oraz lokalne sery i miody. Spróbować można rozmaitych potraw, zarówno na słodko, jak i na słono. Wieczorem odbywają się tańce i koncerty. Wszystko to przez 3 długie dni i noce.

 

– Cristianos y Moros – Fiesta odbywa się dwa razy do roku. W okresie zimowym nieco skromniejsza jednodniowa, zaś w okresie letnim bardziej po Hiszpańsku 2-dniowa impreza. Podczas tego święta spotkamy liczne inscenizacje bitew pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami. W miejscowości odbywają się przemarsze lokalnej 70-osobowej orkiestry dętej. 

Podczas tych imprez miejscowość zmienia się, ulice pełne są ludzi, kramików, lokalnych potraw, muzyki i dobrej zabawy.

 

– Fallas – to już święto całego Comunidad Valenciana (odpowiednik naszego województwa, w którym leży Rotova), jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą fiestę, podczas której palone są monumentalne rzeźby o wysokości do 20 m musisz tu być na przełomie marca/kwietnia. 

Zwiedzanie:

– możemy postawić na klasyki, czyli  stare miasto w Walencji lub nowoczesne część, gdzie znajdziemy słynne Ciudad del Arte y las Ciencias, czyli miasto sztuki i nauki, a w nim  oceanarium, planetarium czy muzeum nauki,

– Alicante to też rzut beretem – a tam wspaniały zamek Santa Barbara nad brzegiem morza, czy  piękne plaże,

– jeśli jesteś miłośnikiem historii nie możemy pominąć zamku Borgiów w Xativie, można pospacerować po klimatycznych uliczkach i zjeść pysze słodycze i wypić kawkę w lokalnych kawiarniach,

– chyba, że preferujesz aktywny wypoczynek – w okolicy znajdują się piękne szlaki np. La Drova, Xeraco, czy te, które wychodzą w góry prosto z Rotovy. Można oddać się urokom przyrody i odetchnąć świeżym powietrzem,

– jesteśmy w stanie zorganizować dla was canoning !! Czyli zjazdy i spływy stromymi kanionami rzek. Wersja dla odważnych i lubiących przygodę. Miejscówka oddalona jest ponad godzinę od naszej Szkoły, a takie atrakcje organizuje zaprzyjaźniona z nami hiszpańska firma,

– jeśli wolicie spędzić czas na plaży, pospacerować brzegiem morza, zjeść pyszny obiad w lokalnej knajpce to czemu nie. Mamy tylko 10 km do pięknych hiszpańskich plaż. Też lubimy powylegiwać się na ciepłym piasku i posłuchać szumu morza.

Wszystko to powoduje, że Rotova to idealna baza wypadowa na wyjazd wspinaczkowy na Costa Blanca.

Jak to działa???

– Zakwaterowanie – do dyspozycji posiadamy dwa w pełni wyposażone mieszkania. Znajdziecie w nich 5 dwuosobowych pokoi, łazienkę, kuchnię, balkon.
– Dodatkowo jeśli jesteś miłośnikiem treningu posiadamy mini siłownie, chwytotablicę, campus oraz dwa rowery do dyspozycji gości.
– Później możecie skorzystać z rollerów lub pistoletu do masażu, ewentualnie poćwiczyć jogę na wielkim tarasie na dachu, skąd macie widok na piękne góry.
– Zabierz ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ponieważ resztę (pościel i ręczniki) zapewniamy na miejscu.

– W naszej miejscowości znajduje się kilka sklepów, piekarnie z pysznymi wyrobami, kilka  barów i pizzeria.

obozy-wspinaczkowe

W ramach ceny otrzymujesz:

Cena 

 • 1800 zł / 7 dni,
 • 2300 zł / 10 dni,
 • możliwość zorganizowania kursu wspinaczkowego przy minimum 2 osobach w cenie 2100zł / 7dni lub 2600zł / 10 dni.

  Cena zawiera:

– transfer z/na lotnisko w Walencji lub Alicante oraz przejazdy w skały,

– cały sprzęt wspinaczkowy (z wyjątkiem butów wspinaczkowych), na miejscu posiadamy liny, uprzęże, kaski i pozostały szpej,

– wspinanie w małych grupach,

– opiekę doświadczonych instruktorów wspinania,

– konsultacje z trenerem II klasy sportowej PZA,

– dostęp do aktualnego topo oraz nowych rejonów niezawartych w przewodnikach,

– zakwaterowanie w typowym hiszpańskim mieszkaniu oddalonym kilka kilometrów od skał i morza,

– kolację powitalną,

– firmową niespodziankę,

– niezapomniane wspomnienia.

 

We własnym zakresie:

– bilety lotnicze oraz opłaty lotniskowe,

– dojazd na lotnisko w Polsce,

– ubezpieczenia NNW,

– wyżywienia (z wyjątkiem kolacji powitalnej),

– wydatków natury osobistej.

Terminy na wyjazd wspinaczkowy do Hiszpanii:​

 • 09 – 16.01.2023
 • 16 – 23.01.2023
 • 28.01- 12.02.2023 BRAK WOLNYCH MIEJSC
 • 13 -20.02.2023
 • 20 – 27.02.2023
 • 01-07.03.2023
 • 10-20.03.2023 BRAK WOLNYCH MIEJSC

Kontakt:

Aneta 792-861-512

Kuba 600-479-739

szkolawspinania9a@gmail.com

Dodatkowe informacje:

Aby zarezerwować sobie miejsce na wyjazd wspinaczkowy do Hiszpanii zadzwoń lub napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania, podpowiemy jak ogarnąć bilety, wyślemy listę rzeczy, które warto zabrać ze sobą. 

Jakie mamy wymagania na przyjazd do Hiszpanii?

 • Ukończone 18lat
 • Umiejętność asekurowania oraz przewiązywania się w stanowisku – to obóz wspinaczkowy dla początkujących i średniozaawansowanych wspinaczy
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania wspinaczki sportowej
 
 

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp