Obóz wspinaczkowy Costa Blanca

HOLA !!

Zapraszamy na obóz wspinaczkowy dla dorosłych w Hiszpanii!!

Działamy w centrum Costa Blanca, a dokładniej w miejscowości Rotova.

Dlaczego Rotova? – pomijając fakt, że pomarańcze leżą tu na ulicach, dobre winko kosztuje 2 euro, odpowiedź zawiera się w kilku frazach :

Po pierwsze klimat:

– słońce świeci tu 330 dni w roku, 

– średnia dobowa temperatura zimowych miesięcy waha się od 12 do 15 stopni,

–  nasłonecznienie zimą  wynosi 7h na dzień, 

– średnia opadów zimą to 3 dni w miesiącu,

– brak smogu.

Podsumowując – wyjazd wspinaczkowy na Costa Blanca zimą to gwarancja dobrej pogody

Po drugie wspinanie:

 

– z okna naszego mieszkania możemy sprawdzić jaki jest warun w najbliższym sektorze 🙂 w El Bovedon, ale bez obaw jeśli nie lubisz dachów i przewieszeń możemy jechać do Bellus lub Montesy, czy po prostu przejść kawałek dalej do Bovedin.

– W promieniu 30 km zlokalizowana jest niezliczona ilość sektorów wspinaczkowych mniejszych i większych, dająca możliwość wspinu na poziomie od 3a do 9a. To na jakim Ty jesteś poziomie nie ma dla nas totalnie żadnego znaczenia 🙂 To obóz wspinaczkowy dla początkujących i średniozaawansowanych wspinaczy. 

– W zależności od pogody możemy działać  w cieniu i słońcu. Znamy też takie rejony, które dają możliwość wspinania w deszczu (obyśmy tej wiedzy nie musieli używać 🙂

– Najpopularniejsze rejony wspinaczkowe to Gandia Marxuquera, dwie grotki: Bovedon i Bovedos lub Bovedin, trochę dalej mamy Bellus, Montesa, Vallada, Corbera , Peñon de Ifach i wiele innych.  Każdy z rejonów jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju, stanowią wizytówki wspinania na Costa Blanca.

I NAJWAŻNIEJSZE:

– jesteśmy cały czas do Twojej dyspozycji podczas obozu wspinaczkowego na Costa Blanca – zaczynając od wybrania odpowiedniego dla Ciebie sektoru,  dopasowanie dróg wspinaczkowych do twojego stylu wspinania, skończywszy na patentach na przejście wymarzonej trudności 🙂

Po trzecie kultura:

Nie samym wspinaniem człowiek żyje – FIESTA !!!  Hiszpania to kraj, w którym każda nawet najmniejsza miejscowość posiada swoje lokalne imprezy. I Rotova nie jest wyjątkiem. Przyjeżdżając do nas możesz trafić na:

– Porrat de Sant Macia – Największa Fiesta Rotovy, zazwyczaj przypada na luty. Miejscowość zmienia się wtedy nie do poznania. Na ulicach można skosztować lokalnych specjałów – polecamy oliwki przyrządzone na kilkanaście sposobów oraz lokalne sery i miody. Spróbować można rozmaitych potraw, zarówno na słodko, jak i na słono. Wieczorem odbywają się tańce i koncerty. Wszystko to przez 3 długie dni i noce.

– Cristianos y Moros – Fiesta odbywa się dwa razy do roku. W okresie zimowym nieco skromniejsza jednodniowa, zaś w okresie letnim bardziej po Hiszpańsku 2-dniowa impreza. Podczas tego święta spotkamy liczne inscenizacje bitew pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami. W miejscowości odbywają się przemarsze lokalnej 70-osobowej orkiestry dętej. 

Podczas tych imprez miejscowość zmienia się, ulice pełne są ludzi, kramików, lokalnych potraw, muzyki i dobrej zabawy.

– Fallas – to już święto całego Comunidad Valenciana (odpowiednik naszego województwa, w którym leży Rotova), jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą fiestę, podczas której palone są monumentalne rzeźby o wysokości do 20 m musisz tu być na przełomie marca/kwietnia.

Zwiedzanie:

– możemy postawić na klasyki, czyli  stare miasto w Walencji lub nowoczesne część, gdzie znajdziemy słynne Ciudad del Arte y las Ciencias, czyli miasto sztuki i nauki, a w nim  oceanarium, planetarium czy muzeum nauki,

– Alicante to też rzut beretem – a tam piękny zamek Santa Barbara nad brzegiem morza,

– jeśli jesteś miłośnikiem historii nie możemy pominąć zamku Borgiów w Xativie,

– chyba, że preferujesz aktywny wypoczynek – w okolicy znajdują się piękne szlaki np. La Drova, Xeraco, czy te, które wychodzą w góry prosto z Rotovy.

– jesteśmy w stanie zorganizować dla was canoning !! Czyli zjazdy i spływy stromymi kanionami rzek (za dodatkową opłatą),

– jeśli wolicie spędzić czas na plaży, pospacerować brzegiem morza, zjeść pyszny obiad w lokalnej knajpce to też jest możliwe. Mamy tylko 10 km do pięknych hiszpańskich plaż.

Wszystko to powoduje, że Rotova to idealna baza wypadowa do wspinania na Costa Blanca.

Jak to działa ?

– Zakwaterowanie – do dyspozycji posiadamy dwa w pełni wyposażone mieszkania. Znajdziecie w nich 5 dwuosobowych pokoi, łazienkę, kuchnię, balkon.
– Dodatkowo jeśli jesteś miłośnikiem treningu posiadamy mini siłownie, chwytotablicę, campus oraz dwa rowery do dyspozycji gości.
– Później możecie skorzystać z rollerów lub pistoletu do masażu, ewentualnie poćwiczyć jogę na wielkim tarasie na dachu, skąd macie widok na piękne góry.
– Zabierz ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ponieważ resztę (pościel i ręczniki) zapewniamy na miejscu.

– W naszej miejscowości znajduje się kilka sklepów, piekarnie z pysznymi wyrobami, kilka  barów i pizzeria.

W ramach ceny otrzymujesz:

Cena (1500 zł / 7 dni, 2000 zł / 10 dni) zawiera:

– transfer z/na lotnisko w Walencji lub Alicante oraz przejazdy w skały,

– cały sprzęt wspinaczkowy (z wyjątkiem butów wspinaczkowych), na miejscu posiadamy liny, uprzęże, kaski i pozostały szpej,

– wspinanie w małych grupach,

– opiekę doświadczonych instruktorów wspinania,

– konsultacje z trenerem II klasy sportowej PZA,

– dostęp do aktualnego topo oraz nowych rejonów niezawartych w przewodnikach,

– zakwaterowanie w typowym hiszpańskim mieszkaniu oddalonym kilka kilometrów od skał i morza,

– kolację powitalną,

– pamiątkową koszulkę,

– niezapomniane wspomnienia.

 

We własnym zakresie:

– bilety lotnicze oraz opłaty lotniskowe,

– test PCR (w przypadku nie posiadania paszportu szczepienia),

– dojazd na lotnisko w Polsce,

– ubezpieczenia NNW,

– wyżywienia (z wyjątkiem kolacji powitalnej),

– wydatków natury osobistej.

Terminy:

obóz wspinaczkowy dla dorosłych
Costa Blanca

  • 20 – 30.01.2022 – BRAK WOLNYCH MIEJSC
  • 05 – 12.02.2022
  • 19 – 26.02.2022
  • 01 – 08.03.2022
  • 19 -26.03.2022
  • 02 – 09.04.2022
  • 11 – 18.04.2022

Kontakt:

Aneta 792-861-512

Kuba 600-479-739

szkolawspinania9a@gmail.com

Dodatkowe informacje:

Aby zarezerwować sobie miejsce na kurs zadzwoń lub napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania, podpowiemy jak ogarnąć bilety, wyślemy listę rzeczy, które warto zabrać ze sobą. 

Jakie mamy wymagania na przyjazd do Hiszpanii?

  • Ukończone 18lat
  • Umiejętność asekurowania oraz przewiązywania się w stanowisku – to obóz wspinaczkowy dla początkujących i średniozaawansowanych wspinaczy
  • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania wspinaczki sportowej
 

Działamy zgodnie z zaleceniami covidowymi.

W przypadku problemów z pozytywnym wynikiem PCR, kwarantanną lub zamknięciem granic zwracamy zaliczkę lub zmieniamy termin wyjazdu.

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp