W Polsce jeszcze upalnie a tu o zimie będzie. Tak, tak o zimie, ale ….. zimie w Hiszpanii. Skąd pomysł aby o tym napisać?
Hmm …. już ruszyły zapisy na obozy wspinaczkowe w Hiszpie, są już pierwsi chętni, dlatego uchylimy rąbka tajemnicy, jak to zimowanie wygląda. Przygotowaliśmy serie postów związanych z pogodą, mieszkaniem, wspinaniem i innymi praktycznymi informacjami.
Dla nas będzie to już trzecia cała zima w Rotovie, wcześniej bywaliśmy na krótsze okresy – licząc też te krótsze wypady to już 6 rok w tych okolicach  ależ ten czas leci.
Rotova – tak właśnie nazywa się miejscowość, w której w przypływie „szaleństwa” trzy lata temu ogarnęliśmy mieszkanie. Jest to ciche i spokojne miejsce idealne do wypoczynku, położone 10 km od większego miasta o nazwie Gandia i 12 km od morza 
Dziś poruszymy temat mieszkania – zlokalizowana jest ono w małym bloku. Rotova położona jest w połowie drogi między Alicante a Walencją, około 1h drogi z wybranego lotniska. W mieszkaniu do dyspozycji mamy dwie podwójne sypialnie i jedną pojedynczą dla uczestników tripu, w pełni wyposażoną kuchnię, salon, łazienkę, a z ciekawostek stworzyliśmy też campus i potrzebne elementy do trenowania ćwiczeń ogólnorozwojowych, co jak wiemy jest bardzo potrzebne do wspinania.

Hiszpańskie mieszkania różnią się od polskich. Co to znaczy? Zazwyczaj są w nich typowe ciemne sypialnie, które świetnie spełniają swoją rolę w regeneracji po wspinaniu (uwierzcie nam można przespać cały dzień) oraz widny salon. Mieszkania przystosowane są do upalnych letnich dni, dlatego też brak w nich ogrzewania, nie znajdziecie tu grzejników. Więc jak sobie radzimy zimą? Ciepły dresik, grzałka gazowa oraz elektryczna. Na szczęście dni zimnych jest naprawdę mało, więc grzejniki są zbyteczne. Poza tym przebywamy całymi dniami w skałach lub zwiedzając różne ciekawe miejsca. O tym w najbliższych postach. Do następnego 

https://kursywspinaczkowe.net/2019/07/22/zimowy-oboz-wspinaczkowy-hiszpania-2020/

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp