Wspinanie – okolice Gandii robią się coraz popularniejsze w ostatnich latach. Duża ilość sektorów o różnym stopniu trudności, tanie linie lotnicze, a przede wszystkim pewna pogoda sprzyjają popularyzacji rejonów.

Wspinania jest ….. hmmm …. mimo, iż jeździmy w te okolice od 6 lat nie umiemy odpowiedzieć /określić wielkości całego rejonu. Jak go rozpatrywać ? – Powiedzmy, że opowiemy Wam o sektorach w promieniu 30km od naszej bazy w Rotovie.
Największe rejony w okolicy to Bovedon, Bovedos, Marquxera, Bellus, Aventador, Vallada, Montesa.
Jest także sporo mniej znanych sekretspotów. Powstaje też sporo nowego. Wspinanie w okolicy rozwija się w bardzo dużym tempie. Co chwila słyszymy od zaprzyjaźnionych Hiszpanów o nowych miejscówkach.

Pytacie gdzie działamy? Wszystko determinuje pogoda – słońce, deszcz, wiatr. Czasem wybieramy rejony w oparciu o stan skóry. W zależności od tych zmiennych szukamy miejscówek w cieniu, słońcu, osłoniętych od wiatru i na drugi dzień wspinu – z wyślizganą przyjemną skałą 

W okolicy jest kilka ciekawostek wspinaczkowych – np. jedna z większych w Europie grot wspinaczkowych, mało który z rodaków słyszał o Montgo? Znajdziemy tam drogi do 70m długości!!! Jeżdżąc tutaj coraz częściej odkrywamy kolejne takie perełki.

Wspin wielowyciągowy- czemu nie?! W okolicy możemy znaleźć kilka dobrze ubezpieczonych rejonów wielowyciągowych np. Tallat roig, Xeraco, Peñón de Ifach.

W każdym z wyżej wymienionych sektorów znajdziemy coś dla Was.

W następnych postach postaramy się opisać Wam jak wygląda wspinanie w Hiszpanii z różnych perspektyw. Lajkujcie, udostępniajcie, zapraszajcie znajomych do czytania naszego bloga …
Więcej info na: www.kursywspinaczkowe.net

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp