Dziś będzie o pogodzie – czyli co warto wiedzieć wybierając się na hiszpańskie zimowanie 
Zima w rejonie, w którym mamy swoją bazę wypadową, zazwyczaj jest sucha i łagodna – to ogólna informacja, którą można znaleźć w necie. Napiszę jak było w poprzednich latach, ponieważ bywało różnie. Dlatego też ciężko nam przewidzieć, jak sytuacja będzie się przedstawiać w nadchodzących miesiącach. Oczywiście liczymy na ciepłą zimę i turbo warun do wspinania 
Dwa lata temu, kiedy przyjechaliśmy do Rotovy na całą zimę, było bardzo fajnie. Nasz wypad rozpoczął się na przełomie roku, pogoda zaskoczyła nas pozytywnie w ciągu dnia 20 stopni, zaś w nocy 12. Natomiast w lutym – 5 dni deszczu, chłodne noce (około 0-5 stopni), a w ciągu dnia 12-17 stopni. Kolejny miesiąc marzec – w ciągu dnia temperatura przyjemniejsza około 20 stopni, choć w nocy dość chłodno, bo około 10 stopni. Większość dni słonecznych. Hiszpańskie 12 stopni i słońce to super warun do wspinania, choć w cieniu przydaje cię puchówka.
A jak było w tym roku? Na początku 2019 temperatura była bardziej wyrównana, oscylowała w granicach 15-17 stopni w ciągu dnia i około 10 w nocy – mówimy tu o styczniu i lutym. W marcu było coraz cieplej – kilka dni naprawdę upalnych około 25-27 stopni– dość wcześnie rozpoczęliśmy sezon plażowania ? W nocy sytuacja się zmieniała, temperatura spadała do około 15 stopni. A jak było z opadami? W tym roku było ich niebywale mało, padało tylko 2 razy. Większość dni była słonecznych, co miało wpływ na zwiedzenie nowych zacienionych sektorów.

Na dziś to tyle, lajkujcie ? udostępniajcie, zapraszajcie znajomych ? za kilka dni kolejna dawka ciekawostek o hiszpańskim zimowaniu – hasta pronto ?

https://kursywspinaczkowe.net/2019/07/22/zimowy-oboz-wspinaczkowy-hiszpania-2020/

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp