Wino , pomarańcze , owoce morza , oliwa…..
Te produkty kojarzą nam się najbardziej z naszą okolicą. Rotova to miejscowość położona w centrum sadwonictwa pomarańczowego okolicy Walencji. Otaczają nas hektary sadów pomarańczowych, które w okresie od grudnia do marca uginają się pod ciężarem owoców. Ten widok zawsze robi na mnie wrażenie, niedoścignione marzenie z dzieciństwa , kiedyś pomarańcz dostępny tylko na świeta, tu jest na wyciągnięci ręki podczas spaceru po okolicy 🙂 oczywiście nie zachęcamy do szabrowania. Mamy to szczęście, że nasi sąsiedzi mają własne hodowle cytrusów, więc mamy dostęp do przepysznych pomarańczy i cytryn. Rano można wycisnąć sobie świeżutki sok– mmmmm… pychota 
Oliwa – zainteresowaliśmy się nią w zeszłym roku, ponieważ okazało się, że jeden z naszych hiszpańskich znajomych posiada sady z oliwkami. Uzyskuje kilkaset litrów oliwy najlepszej jakości. Możecie ją spróbować w naszej bazie. Po prostu wymiata  Ten szlachetny płyn, gdy jest młody ma lekko gorzki posmak, z czasem dojrzewania łagodnieje. Tak nam przypadła do gustu, że co roku przywozimy ją sobie do Polski.
Owoce morza – w okolicy dostępne są owoce morza w marketach lub w porcie. Jeśli chodzi o to pierwsze to polecamy Mercadone w Bellreguard, zawsze świeże owoce morza w kilkudziesięciu odmianach. Opcja druga wymaga wczesnego wstania, aby dostać odpowiednią ilość ryb lub innych wodnych przysmaków. My szczególnie gustujemy w krewetkach, przyrządzonych na maśle z czosnkiem i grzankami. A co Wy lubicie?

Wino – jako, że jesteśmy aktywnie wspinającymi się ludźmi, nie możemy nadużywać tego trunku, co jest trudne  gdyż w Hiszpanii ceny win oraz ich jakość (nawet tych tanich około 1,5euro) zachęcają do spożycia. Oczywiście mamy już kilka ulubionych marek. Daleko szukać nie trzeba – jednym z tych, które przypadło nam do gustu jest to z cukierni z Rotovy. Znamy również miejsce, gdzie można kupić wino na litry po wcześniejszej degustacji. Ciekawa opcja, prawda?

Z resztą jak będziecie u nas wszystkiego spróbujecie …

Zapraszamy na obozy wspinaczkowe: https://kursywspinaczkowe.net/2019/07/22/zimowy-oboz-wspinaczkowy-hiszpania-2020/

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp