b2 1

Rejony wspinaczkowe Gandia cz.4 – Bovedos

Młodsza siostra Bovedonu, mniejsza, ale ładniejsza. Sporo w niej nacieków i ładnych kolorów pomarańczowo – niebieskich.

Dojazd / parking / dojście :

Parking ten sam jak w przypadku Bovedonu. Najpierw kawałek asfaltowej drogi, potem ewidentną ścieżką wśród krzaków rozmarynu 🙂 W pierwszej kolejności dotrzemy do Bovedonu, mijamy grotę z prawej strony, potem Bovedin i dalej mijamy kopczyki z kamieni, które wyznaczają nam prawidłową drogę do Bovedosu. Czas dojścia w skały to ok. 40 minut. Dość daleko, ale naprawdę warto.

Ilość dróg / zakres trudności :

Dróg jest około 30, do tego dochodzą różne warianty.Wspinanie tak naprawdę zaczyna się od 7a, jest tylko jedna 6b. Linie biegnące środkiem ściany, jedne z ładniejszych w sektorze to np. Bob natural mystic 7b, Las romperbragas 8a, Agujetas en las Tetas 7c+/8a, ciekawe jest kilku ruchowe 8a- Los Infiltrados

Charakter wspinania :

Wspinanie raczej ciągowe po klameczkach i naciekach. Drogi w grotce dość przewieszone, mają do 30 metrów. Znajdziemy też tu kilku wpinkowe buldery z liną. Skała z dobrym tarciem i pozytywnymi chwytami.

Wystawa ścian :

Wystawa wschodnia, najwięcej słońca jest z rana. Jednak przed południem wchodzi tu cień i można się wspinać do wieczora.

Praktyczne informacje :

Wspinanie możliwe cały rok, nawet latem, oczywiście najlepiej jakby wiała lekki wietrzyk. Natomiast po deszczach niestety trochę cieknie.

Ciekawostki :

Nie ma  tu dzikich tłumów, nawet w weekendy. Niedaleko od Bovedosu znajduje się okratowana jaskinia z ciekawymi naciekami w środku.
Topo rejonu nie jest jeszcze dostępne. W najbliższym czasie powinien ukazać się zaktualizowany przewodnik po okolicznych rejonów autorstwa lokalnych wspinaczy. Zachęcamy do zakupu ich skałoplanów ze względu na fakt, iż chłopaki wkładają mnóstwo pracy w obijanie rejonów za własne pieniądze. Tym sposobem możemy wspomóc ich, aby powstawało coraz więcej nowych rejonów, w których będziemy mogli się wspinać.

Udostępnij ten post

Zamknij

Polityka Prywatności zgodnie z "RODO".

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
Administratorem Twoich danych jest Centrum Aktywności A&K z siedzibą w Zawierciu, ul. Huldczyńskiego 22/54, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 6572642659, REGON: 380534626. W sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: anetapiskulak@gmail.com
Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:

– wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
– marketingu bezpośredniego – do czasu zakończenia umowy lub złożenia sprzeciwu,
– finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
– obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
– prowadzenia procesów reklamacyjnych.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się wysyłając wiadomość e-mail na adres: anetapiskulak@gmail.com
 Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Centrum Aktywności A&K w ramach zawieranych z Tobą umów.