w tle Aventador

Rejony wspinaczkowe Gandia cz.2 – Bovedon

Dojazd / parking / dojście :

Jest to spora grota zlokalizowana blisko Gandii i Penya Roja de Marxuquera. Obok Bovedonu znajdują się jeszcze Bovedin i Bovedos, kolejne sektory z fajnym wspinaniem. Z parkingu idealnie widać skały. Stamtąd idzie się około 20-25minut pod ścianę, najpierw kawałek asfaltowej drogi, potem ewidentną ścieżką wśród krzaków rozmarynu 🙂

Ilość dróg / zakres trudności :

Obecnie w grocie i na jej obrzeżach jest około 70 dróg. Na zewnątrz groty są łatwiejsze drogi, zaczynają się od 6a. Znajdziemy tu dużo dróg 7-kowych i 8-kowych. Najtrudniejszą drogą jest La negra za 9a.  Jest sporo wariantów oraz nowych linii, których nie ma w przewodniku, stąd podajemy przybliżoną wartość.

Nowe drogi, których nie ma w przewodniku to:

– droga na prawo od Lobos, El rojo y la xunga – 7c+, z lewej natomiast trzy kolejne – 6c+, 6c, 6b+

– po prawej stronie grotki doszedł wariant na tuli punk za 7b+/7c oraz reekipowano starą drogę cenioną kiedyś na 7c, obecnie raczej 8a. Dalej po prawej jest 5 dróg i po kolei – 1. projekt, 2. 7b, 3. 7c, 4. 7b+, 5. projekt. Dalej po prawej jest jeszcze kilka nowych łatwych dróg, jednak sporo tam kruszyzny.

Charakter wspinania :

Mało nacieków, dużo klam i sporo przewieszenia i dachu. Jednak znajdziemy tutaj również piony. Grota wygląda być może trochę obskurnie, ale wspin jest całkiem przyjemny.

Wystawa ścian :

Wystawa południowa, południowo-zachodnia (poza grotą). Latem cień w grocie zaczyna się od 14-15 , i kiedy wieje da się wspinać w ciągu tych ciepłych miesięcy.

Praktyczne informacje :

Idealne miejsce, kiedy pada – dach grotki chroni przed deszczem. Zazwyczaj nie zacieka, co należy zapamiętać, jeśli w innych rejonach jest mokro.

Ciekawostki :

Można spotkać tu mocnych zawodników, na pewno nie tak dużo jak np. w okolicach Barcelony, ale Dani Andrada ma tu swój projekt, nam udało się poobserwować go w akcji.

Dani Andrada w akcji

Kolejne sektory leżące dalej od Bovedonu w tym samym masywie to Bovedin i Bovedos.

Trzy fajne rejony do wspinu 🙂

Jeszcze jedna ciekawostka – rejony te widać z tarasu naszej bazy 🙂 I mamy tutaj tylko 7km 🙂

Udostępnij ten post

Zamknij

Polityka Prywatności zgodnie z "RODO".

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
Administratorem Twoich danych jest Centrum Aktywności A&K z siedzibą w Zawierciu, ul. Huldczyńskiego 22/54, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 6572642659, REGON: 380534626. W sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: anetapiskulak@gmail.com
Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:

– wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
– marketingu bezpośredniego – do czasu zakończenia umowy lub złożenia sprzeciwu,
– finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
– obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
– prowadzenia procesów reklamacyjnych.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się wysyłając wiadomość e-mail na adres: anetapiskulak@gmail.com
 Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Centrum Aktywności A&K w ramach zawieranych z Tobą umów.