marqu

Rejony wspinaczkowe Gandia cz.1 – Marxuquera

Najbardziej znany rejon okolic Gandii. Wśród Polaków potocznie nazywany po prostu Gandia,

ze względu na bliskie położenie tej miejscowości lub skałką przy drodze na górce 🙂

Hiszpańska nazwa to Penya Roja de Marxuquera.

Marxuquera – widok na skały. Być może nie robi dużego wrażenia, ale to fajne miejsce na rozwspin.

Dojazd / parking / dojście :

Dojazd to tylko kilka kilometrów od Gandii, parking znajduje się pod skałą. Dojście pod ścianę zajmuję kilka minut.

Ilość dróg / zakres trudności :

Marxuquera to długi mur skalny, na którym znajduje się około 170 dróg . Podzielony na kilka sektorów, posiada dwa piętra – dolne i górne. Pierwsze z nich jest najczęściej odwiedzane przez wspinaczy, drogi są dość wyślizgane. Wyższy sektor natomiast nie zachęca, ze względu na dość kruchą skałę. Zakres trudności waha się od 3 do 8a (jest najtrudniejszą drogą, ale niestety szpetną). Dużo łatwego, bardzo dużo dróg 6-kowych i 7-kowych.

Charakter wspinania :

Wspianie po dziurach, krawądkach i naciekach. Znajdziemy tutaj połogi z łatwymi drogami, piony i nieduże przewieszki, idealne, żeby rozpocząć swoją przygodę z taką formacją.

Wystawa ścian :

Ze względu na to, że ma wystawę południowo –  zachodnią idealnie nadaje się na dni kiedy jest około 10 stopni i słonecznie lub gdy jest pochmurno. Nie polecamy na ciepłe i słoneczne dni.

Praktyczne informacje :

Topo można znaleźć w Internecie lub w przewodniku Rockfax. Choć nie ma sensu inwestować obecnie w ten przewodnik, ze względu na to, iż lokalni wspinacze przygotowują nowe uaktualnione topo. Uważamy, iż warto ich wspierać, ponieważ pieniądze zostają przeznaczane na obijanie nowych dróg.

Ciekawostki :

Kończąc wspinanie warto rozejrzeć się dookoła – na wschodzie można dojrzeć wybrzeże i Montgó – wielką górę w Parku Narodowym koło miejscowości Xàbia. Tam również jest wspinanie w niesamowicie dużej grocie, gdzie drogi mają po 70m długości, a do tego za plecami roztacza się widok na morze 🙂 O wspinaniu w Montgó już niebawem na naszym blogu.

Widok na morze ze stanowiska w Marxuquerze

Można tam spotkać wspinaczy z różnych krajów. Największe tłumy są tam w weekendy. Ale to chyba nikogo nie dziwi 🙂

Udostępnij ten post

Zamknij

Polityka Prywatności zgodnie z "RODO".

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
Administratorem Twoich danych jest Centrum Aktywności A&K z siedzibą w Zawierciu, ul. Huldczyńskiego 22/54, wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod numerem NIP: 6572642659, REGON: 380534626. W sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych wyznaczony został punkt kontaktowy w postaci adresu e-mail: anetapiskulak@gmail.com
Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:

– wykonania umowy kupna-sprzedaży bądź usługi – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, aż do czasu zakończenia umowy,
– marketingu bezpośredniego – do czasu zakończenia umowy lub złożenia sprzeciwu,
– finansowo-księgowych – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania przepisów prawa podatkowego,
– obrony przed roszczeniami i dochodzenia roszczeń – do czasu wygaśnięcia okresu roszczeń zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego,
– prowadzenia procesów reklamacyjnych.

Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu (np. jeśli dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody lub w celach marketingowych czy udostępniania Twoich danych); posiadasz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. W celu cofnięcia zgody możesz skontaktować się wysyłając wiadomość e-mail na adres: anetapiskulak@gmail.com
 Masz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie przez Ciebie danych osobowych jest w pełni dobrowolne. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało niemożliwością pełnego wykonania zobowiązań, przyjętych przez Centrum Aktywności A&K w ramach zawieranych z Tobą umów.